עמותת אחינעום – הכירו את העמותה שפועלת למען הנוער בסיכון בישראל בראשות איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ע"י האחים לבית משפט אדרעי – איל, משה ורפי. האחים החליטו למנף את הפעילות החברתית הענפה שלהם לטובת החברה, וזאת ע"י קידום של בני נוער בסיכון. למעשה, המטרה של העמותה היא ליצור בעבור אותם בני נוער פלטפורמה ומעטפת אישית, מתוך הבנה כי עמידה מהצד רק תוביל להמשך של הגדלת הפערים שמשפיעה לא רק על היכולת של אותם בני נוער להצליח אלא גם להוביל ליצירה של חברה שוויונית. על כן, מקדמת העמותה בראשות איל אדרעי, משה אדרעי ורפי אדרעי שורה ארוכה של תוכניות, עליהן נרחיב כעת.

תוכנית ליווי ארוכת טווח – לא משאירים אף אחד מאחור

אחת מתוכניות הדגל של העמותה בראשות רפי אדרעי ואחיו היא תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה החל מגיל 16 בתיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. התוכנית מתחילה דווקא בגיל התיכון מתוך הבנה כי מדובר בגילאים קריטיים שיכולים להשפיע באופן דרמטי על היכולת של אותם בני נוער להשתלב בחברה הישראלית בעתיד, בייחוד לאור העובדה העגומה כי רבים מבני ובנות הנוער המצויים בסיכון אינם מסיימים את הלימודים או מצליחים להשתלב במסגרת הצבאית, בעקבות נסיבות חייהם. על כן, עמותת אחינועם אינה משאירה אף בן או בת נוער מאחור ומקדמת במסגרת התוכנית טיפוח של המסוגלות האישית, חיזוק היכולות המנטליות והנפשיות וכן הכנה לקראת שלבים חשובים כמו למשל הכנה לגיבוש בצבא, היכרות עם מקומות תעסוקה מבוקשים וכן סיוע מבחינה כלכלית. בנוסף, העמותה קידמה וממשיכה לקדם חלוקה של מחשבים מחודשים או בני נוער בעבור בני הנוער, כחלק מהבנה כי צמצום הפערים הטכנולוגיים היא זו שיכולה לסייע באופן משמעותי לקראת יצירה של חברה שוויונית.

 

עמותת אחינעום - הכירו את העמותה שפועלת למען הנוער בסיכון בישראל בראשות איל, משה ורפי אדרעי

 

השקעה ופיתוח בפריפריה

הייחודית של עמותת אחינועם נובעת מתוך היותה עמותה שפועלת במרקם חברתי רגיש, בייחוד לאור המצב של בני ובנות נוער שנמצאים במצבי סיכון. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו והמתנדבים משקיעים במשך כל ימות השנה בפיתוח הפריפריה, כחלק מהבנה כי הרשויות במדינת ישראל אינן יכולות או מסוגלות לתת את המענה, ועל כן הכניסה של העמותה לתחום הזה היא זו שהופכת אותה למשפיעה, חשובה וערכית בנוף כאן במדינת ישראל.

חשיפה לתכנים רלוונטיים בשוק התעסוקה

חלק מהותי מהתוכנית כולל לתכנים מרתקים בתחומים שונים כמו למשל ניצול זמנים וכן מקומות תעסוקה מבוקשים בעולם ההייטק, ואף מקבלים סיוע מצד המתנדבים בכל מה שקשור במימוש הפוטנציאל מבחינת היכולת להשתלב בשוק התעסוקה בעתיד. בשל ההצלחה הגדולה של התוכנית, החלו רשויות ברחבי הארץ לקדם את הפעילות הזו ועל כן החשיפה לתכנים כמו גם הליווי המקצועי אותו מספקת העמותה לבני נוער המוכרים ע"י רשויות הרווחה וגם כאלו שאינם מוכרים היא בעלת השפעה אדירה ויוצאת דופן על המרקם החברתי כאן במדינת ישראל. התשוקה לעשייה וכן הערכים עליהם גדלו האחים היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה בעלת חשיבות עצומה לאלפי בני נוער ברחבי הארץ, ועדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות האוהדות באתר הרשמי והן בעשייה מבורכת שמתבצעת מתחת לפרופיל התקשורתי המוכר, כחלק מצניעות של המייסדים בראשות רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי, וכן נקיטת פעולות בשטח- במקום דיבורים.

לסיכום

באתר של העמותה תוכלו למצוא פרטים נוספים אודות התוכניות וכן לסייע לטובת מימון הפעילות, כל זאת כחלק מהבנה כי בני ובנות הנוער שמתגוררים באזורי הפריפריה זקוקים לסיוע גם בזמן הלימודים בתיכון אבל גם בזמן השהות במסגרת הצבאית, ובהמשך באקדמיה. בכך, תוכלו גם אתם להצטרף לעשייה מבורכת למען החברה הישראלית, ובני הנוער בסיכון.

נגישות