מדוע חשוב לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים?

מדוע חשוב לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים?

בשנים האחרונות המודעות כלפי טיפוח טבעי נמצאת במגמת עליה. ביטויים כמו SLS, פראבן, שמן מינראלי וכו', היו נטולי משמעות בעבור הצרכנים בעבר, ואילו היום הם מהווים חלק בלתי נפרד מביצוע רכישה מושכלת, ולו כדי לוודא שאינם נמצאים בתוך מוצרי הטיפוח שלנו. מדוע כל כך חשוב לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים? ריכזנו בעבורכם את המידע החיוני בנושא.

להישאר טבעיים ובריאים

אם בעבר היינו מחפשים אחר המוצר הכי ריחני או זה שהכי מקציף, הרי שכיום אנחנו מחפשים את המוצרים הבריאים ביותר לעור שלנו. קוסמטיקה טבעית היא חלק בלתי נפרד מבריאות הגוף והעור, ולו כי המוצרים הטבעיים אינם מכילים רכיבים שנחשבים כמזיקים, ועל כן הם בריאים יותר.

העור סופג את רכיבי המוצר

העור שלנו בא במגע עם הסביבה ועל כן הוא סופג אליו חומרים, ובייחוד במהלך המקלחת או בעת טיפוח העור בתכשירי לחות. החומרים הללו נקלטים לתוך מחזור הדם, מה שאומר שאנחנו חשופים למוצרים המצויים בתוך מוצרי הקוסמטיקה שלנו, מה שעלול להשפיע על בריאות הגוף באופן ניכר. אחד הרכיבים הנפוצים ביותר בסבונים הוא SLS, חומר זול יחסית ומאוד מקציף, שמטרתו לפרק מולקולות שומניות. בלא מעט מחקרים נטען כי חשיפה לSLS פוגעת בבריאות ועלולה להוביל לבעיות שונות, ועל כן זהו אחד מבין הרכיבים העיקריים מהם יש להימנע. נוסף לSLS, לא מעט סבונים מכילים דטרגנטים, הלוא מדובר בחומרים מייבשים, מה שמוביל לכך שהיצרנים מוסיפים לסבון רכיבי לחות הנספגים אף הם לתור העור שלנו.

כמו כן, ישנם החומרים המשמרים, הקרויים גם פראבנים, שכן אלה עלולים לגרום לאלרגיות, לבעיות עור ויש לא מעט כתבות ומאמרים שמציינים כי מדובר בחומר מסרטן. לפיכך, כדי לשמור על בריאות העור, חשוב ורצוי לצורך מוצרי קוסמטיקה טבעיים שאינם מכילים SLS, פראבן ורכיבים תעשייתיים נוספים.

מדוע חשוב לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים

לשמור גם על הסביבה

מוצרים תעשייתיים משפיעים גם על הסביבה, ולו כי מוצרי ההיגיינה שלנו זורמים אל מי הביוב, משם הם מגיעים אל מי תהום ובהמשך גם אל השקיית גידולים חקלאיים – אותם אנחנו אוכלים. משמע, הסבונים הללו מזהמים את המים. חוץ מזה, הייצור התעשייתי מאוד מזהם, משום שמדובר בייצור בהיקף גדול המתבצע במפעלים כימיים ובשימוש בחומרי גלם כימיים.

שנסכם?

מוצרים טבעיים בריאים יותר לעור שלנו, ולו כי אינם מכילים רכיבים שעשויים לגרום לבעיות שונות. על כן, מוטב לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות