מדריך לצרכן: אבקות חלבון מומלצות

מדריך לצרכן: אבקות חלבון מומלצות

מי שמתאמן או רוצה להעלות מסת שריר, יודע שצריכת אבקת חלבון יכולה להועיל מאד לתוצאות אימוני הכושר. אבקת חלבון משמשת (בצריכה נכונה) לחיטוב הגוף, להעלאת מסת שריר, והיא מקור חלבון נהדר עבור מי שמנהל אורח חיים טבעוני. אבל איזה מוצר כדאי לבחור? וכיצד בוחרים את האבקה המתאימה לנו מתוך אינספור מוצרים?

אבקות חלבון – להכיר את המטרה

כאשר אנו מחפשים מוצרים שיעזרו לנו להגשים מטרות, אנחנו חייבים להגדיר את המטרה. אבקת חלבון נועדה להשלים חוסרים או להעניק לגוף את החלבונים הדרושים לו כדי להתחזק. בסקירה הבאה, תוכלו להכיר מספר אבקות שנחשבות יעילות ולהבין כיצד משתמשים במוצר לפני ואחרי אימון. מי שצורך אבקות כאלה יכול לעשות זאת מתוך הצורך להכניס אנרגיה לגוף באימון גופני, כמו גם בשל הצורך להעלות מסת שריר או לרזות. גם טבעוניים נעזרים באבקות טבעוניות כדי לצרוך חלבונים שאינם מן החי.

מדוע חלבונים כל כך חשובים לנו?

חלבונים הם מרכיב מהותי בגוף שלנו והם מסייעים לבנות רקמות שריר ותורמים לתפקוד הגוף. מי שיצרוך חלבון בכמות של 60 גרם ביום יוכל לבנות את שרירי הגוף ולחזק את גופו לפני ואחרי אימון. חלבון מגיע אל הגוף דרך צריכת בשר, מוצרי חלב וביצים. עם זאת באמצעות אבקות חלבון מומלצות אפשר לצרוך חלבון שאינו מגיע מהחי, בעוד שיש אבקות שמכילות מי גבינה בריכוז גבוה ויש כאלה שמכילות פולי סויה, שקדים ושאר מרכיבים שמספקים את הדרוש לנו ללא שימוש בבעלי חיים.

אבקות חלבון מומלצות

איזה אבקות כדאי לצרוך?

בשוק תוספי התזונה העמוס לעייפה, רבים מרגישים כי אינם מצליחים להתמקד במוצר הנכון להם ביותר. לכן חשוב לשים לב למספר דגשים בבחירת אבקות כאלה ואחרות:

בחרו מוצר איכותי

בחרו מוצרים איכותיים בלבד שאושרו על ידי משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי ונחשבים בטוחים לשימוש. חפשו המלצות ברשת אודות אבקות איכותיות.

הכירו את מקור החלבון

גם אתם רק מתחילים לעשות ספורט, חשוב להבין מהו מקור החלבון שבאבקה. בדקו: האם היא מכילה מרכיבים של דגים ובשר אדום? מרכיבים מעופות או ביצים? או שמדובר באבקות לטבעונים כמו כאלה המכילות אפונה, סויה, קינואה וכולי? כיום ניתן למצוא אבקות לצמחוניים שמכילות חלב ומי גבינה ויש אפילו אבקות כשרות לשומרי המסורת.

חומצות אמינו

אבקת חלבון היא למעשה תוסף תזונה, לכן יש לוודא כי המוצר שאתם בוחרים מכיל חומצות אמינו חיוניות בעלות ערך ביולוגי גבוה. חשוב לבחור אבקה שמכילה מינרלים וויטמינים וסידן. בחירת מוצר שמכיל מי גבינה באחוז גבוה – מומלצת. מוצרים של אופטימום נוטרישן מספקים בדרך כלל את הריכוז הגבוה שאנו מחפשים והם מציעים אבקות שמכילות גם אמינוגן ולקטאז – אנזימים שמשפרים את תפקודי מערכת העיכול.

לסיכום, אבקת חלבון יעילה למגוון מטרות והיא תשלים ערכים תזונתיים חסרים. לכן יש לבחור מוצר טוב שמתאים לצרכים של גופכם ולמטרה שלכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות