איך מתחילים לעשות ספורט?

איך מתחילים לעשות ספורט?

החלטתם בשעה טובה להתחיל לעשות ספורט, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אלה כמה טיפים, שיעזרו לכם לצאת לדרך:

רכישת ביגוד מתאים

סוגי ספורט שונים, דורשים שימוש בסוגי ביגוד שונים. בהתאם לכך, זמין בשוק מבחר רחב של בגדים כאלה. כמובן, אין צורך ולא כדאי לקנות את הביגוד היקר ביותר. וודאי לא בהתחלה, כאשר עדיין לא סגורים על סוג הספורט שמחפשים או על כוונתנו להתמיד. אחד מהפריטים הבולטים והשימושיים ביותר, הוא זוג נעלי ספורט טובות. נעלי ספורט אמנם לא דרושות לכל סוג של ספורט, אבל קניית נעלי ספורט שיתאימו לרגל, תהיה שימושית עבור חלק ניכר מהם. נעלי הספורט משמשות את רובנו גם בחיי היום יום ואפילו בטיולים פשוטים, כך שזו רכישה משתלמת, גם אם לא תעשו איתן ספורט כל יום.

ציוד ייחודי לכל ענף

מעבר לביגוד, בענפי ספורט רבים יש גם מבחר פריטי ציוד ייחודיים, שייתכן שתצטרכו לרכוש. כמובן, במקרים רבים הציוד זמין במקום האימון עצמו ולא דורש רכישה. טיפ: יש חנויות שמציעות "ערכות ספורט" – סטים מוכנים שעשויים להיות משתלמים יותר, של כל הדרוש עבור סוג ספורט מסוים.

מתקנים

ריצה פופולארית מאוד, בין השאר מאחר שניתן לעשות ספורט זה כמעט בכל מקום. במקביל, יש לא מעט סוגי ספורט, אשר מחייבים גישה למתקן ייעודי מיוחד. שחיה למשל, לא עובדת כל כך טוב בלי מים והאמבטיה הממוצעת לא תספיק. במקרים כאלה, מדובר לרוב על רכישת מנוי לכניסה למתקן. תוכלו להשוות בין מקומות שונים, בהתאם למחירים, הקרבה הגיאוגרפית אליכם וכדומה. במקרים אחרים, המתקן שדרוש ניתן לרכישה, כמו למשל טרמפולינה או שולחנות לטניס שולחן.

איך מתחילים לעשות ספורט מתקנים

חוגים

בחלק מסוגי הספורט, העיסוק בהם מרוכז סביב חוגים למיניהם. בחוגים כאלה, גם לומדים וגם משחקים או מתחרים באותו סוג ספורט. העלות לרוב לא גבוהה והיא בדרך כלל ברמה אחידה למדי בכל תחום. חוגים למבוגרים זמינים כיום במבחר רחב של סוגים. חלקם בכיוון בריאותי (חדר כושר, "התעמלות" לסוגיה, טאיצ'י וצ'יקונג), אחרים בכיוון של הגנה עצמית או אמנויות לחימה למיניהן וכן הלאה.

קבוצות

יש יתרונות רבים, בקבוצות של חברים שמתארגנות לעשות ספורט ביחד – למשל משחק כדורגל שבועי. עצם העובדה שהפעילות קבוצתית וקבועה, משפיע לחיוב מבחינת מוטיבציה והתמדה. קבוצות ספורט בהנחיית מאמן (למשל קבוצות ריצה), לוקחות זאת שלב נוסף קדימה. אמנם מאמן מקצועי לא יהיה בחינם, אבל זה שווה את הכסף, מבחינת הייעוץ האישי והשוטף. לשני סוגי הקבוצות, יש גם היבט חברתי חזק, שתורם מעבר לנושא הכושר.

לסיכום

ספורט יכול להיות עזר נהדר לשיפור הבריאות וגם פעילות מהנה מאוד ומעניינת. מצד שני, הוא עלול בהחלט גם לפגוע בבריאות ולהזיק. המפתח לפעילות בטוחה ותורמת, נעוץ בהבנה ברורה של מה שאתם רוצים להשיג מהספורט ובהתאם לכך, תכנון אופן האימון. כאן בהחלט יש מקום להתייעץ עם מומחים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות