איך הקורונה תשפיע על עולם העבודה?

עולם התעסוקה עובר טלטלה עזה, וזאת בעקבות נגיף הקורונה. משום כך, על כל אחד מאיתנו להיערך מראש לקראת העתיד לבוא – ולרכוש השכלה אשר תאפשר לנו להשתכר בכבוד. כיצד תעשו זאת? על כך ועוד – בסקירה הבאה.

שוק העבודה בעידן הקורונה: עידן חדש בפתח

נגיף הקורונה אשר נכנס לחיינו בינואר 2020 גרם לטלטלה עזה בחיינו, וגם בקריירה. למעשה, מקומות עבודה רבים נסגרו ורבים תוהים לעצמם האם תהיה להם עבודה כאשר יחזרו. לצערנו, ע"פ הסטטיסטיקה כ 20% מהעובדים אשר הוצאו לחל"ת לא ישובו למקומות העבודה, ולכן נדרש מרבים לבצע חשיבה מחודשת לגבי נתיב הקריירה. עם זאת, ישנם תחומים אשר לא נפגעו כתוצאה מהנגיף – ובראשם ענף ההייטק. אם במקומות אחרים ניתן לראות ירידה משמעותית ברמת השכר, אם נבחן טבלאות שכר עדכניות בעולם ההייטק ניתן לראות כי המשכורות עדיין יציבות ובתחומים מסוימים אף זינקו, כל זאת כאמור כתוצאה מהביקוש וכן מהיכולת לעבוד בענף גם בבית, מבלי לפגום באיכות העבודה. משום כך, אם לפני הקורונה רבים מאיתנו התלבטו האם זה הזמן להשתלב, כיום ניתן לומר כי באמצעות לקיחה של קורסים אינטרנטיים וכן יצירת קשר עם חברת השמה אשר מתמחה בעולם ההייטק ניתן להשתלב וליצור קריירה מצליחה, גם בעת משבר.

איך הקורונה תשפיע- על עולם העבודה

רכישת מיומנות חדשה בתקופת הקורונה

במקום לשבת בבית ולצפות בטלוויזיה, תוכלו להירשם לקורס אינטרנטי בחינם או בעלות כספית נוחה, וזאת בכדי להתחיל ולהשתלב בעולם ההייטק. מדובר בעולם אשר נפתח לקהל הרחב, וזאת בשל העובדה כי לא מעט קורסים מאפשרים לכם ללמוד את הבסיס של התחום, בכדי להתמקצע ובסופו של דבר להשתלב במגוון משרות אשר נפתחו זה עתה. חשוב לזכור כי בעולם שלאחר הקורונה, לא מעט אנשים עתידים למצוא את עצמם ללא תעסוקה. עכשיו זה בדיוק הזמן לשנס מותניים ולהפסיק עם התירוצים לגבי מחסור בזמן, כל זאת בהתאם לדרישות של עולם התעסוקה החדש. בעולם זה ניתן לראות כיצד יותר ויותר חברות יעדיפו להעסיק אנשים אשר רכשו השכלה רלוונטית, גם אם אין להם ניסיון. עולם ההייטק הוא עולם מבוקש אשר בעבר נחשב למסוגר, אולם לאט לאט ועם האפשרויות הנרחבות מבחינת משרות ללא ניסיון ניתן ואף רצוי להתקדם בסולם הדרגות.

הכנה לעתיד – עכשיו זה בדיוק הזמן

נגיף הקורונה יחלוף, אולם רבים מאיתנו עתידים לאבד את מקום העבודה. במקום לבכות על מר גורלנו, זה הזמן לשנס מותניים ולנצל את הזמן באמצעות רכישה של השכלה רלוונטית וכן יצירת קשר עם חברת השמה אשר מתמחה בתחום של ענף ההייטק. בכך, תוכלו לייצר לעצמכם עתיד תעסוקתי יציב ומשתלם, כל זאת בליווי אישי החל משלב הריאיון ועד לאיוש המשרה והתחלה של קריירה בענף יציב ורלוונטי למאה ה 21.

בהצלחה!

נגישות