מהו תפקידו של שמאי רכוש?

לשמאי רכוש יש אחריות מאד גדולה על הכתפיים והוא זה שצריך להעריך בכסף את הנזק שנגרם לרכוש כזה או אחר. מה התפקיד של שמאי הרכוש, מתי צריכים להיעזר בשירות שלו ולמה כדאי ללמוד את התחום בצורה מקצועית? כל התשובות לפניכם.

מה תפקידו של שמאי הרכוש?

תפקידו של שמאי רכוש הוא להעריך את השווי של רכוש כל שהוא. ברוב המקרים שמאי רכוש נדרש להעריך את השווי של רכוש שנפגע לאחר שריפה או כל נזק אחר שנגרם לו, על מנת לתבוע את הביטוח ולדרוש ממנו את הפיצוי בגין הרכוש הזה. במקרים נוספים שמאי רכוש נדרש להיכנס לתמונה בהסכמי מזונות, בחלוקה בין שותפים, חלוקת צוואה ועוד. כפי שאתם ודאי מבינים מדובר בתפקיד מורכב עם המון אחריות ולכן מי שרוצה לעסוק בתחום חייב ללמוד אותו בצורה מקצועית. כאן תוכלו לקרוא את כל המידע על קורס שמאות רכוש לפני שאתם נרשמים, נדבר על כך בהמשך המאמר.

מתי צריך להיעזר בשירות של שמאי רכוש?

אחד המקרים הנפוצים שבהם מזמינים שירות של שמאי רכוש הוא כשחווים פריצה לדירה או לעסק. במצב כזה תפקידו של שמאי הרכוש הוא להעריך את הנזק שנגרם לרכוש או לדירה שלכם ולדרוש את הפיצוי מחברת הביטוח שלכם. לא פעם נדרש שמאי הרכוש להתעמת עם חברת הביטוח שמצידה מציעה פיצויים נמוכים מידי. בסופו של דבר האינטרס של שמאי הרכוש הוא לעמוד לצד הלקוח שלו בכל מחיר.

כמובן ששמאי רכוש נדרש להיכנס לתמונה במקרים של פגיעה קשה ברכוש כתוצאה מרעידת אדמה, נפילת טיל, שריפה או כל כוח אחר שגורם לנזק גדול. בנוסף, תפקידו גם לתעד את השווי של הנזק לרכוש לפני ואחרי, כלומר להציג תיעוד של הרכוש לפני הפגיעה ולאחריה על מנת להעריך את הנזק שנגרם מבחינה כספית.

מה לומדים בקורס שמאות רכוש?

במסגרת קורס שמאות רכוש אתם תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים על מנת לתת חוות דעת מקצועית ולהעריך נכונה את שווי הנזק שנגרם לרכוש כזה או אחר. במהלך הקורס תלמדו להתמודד עם סיטואציות שונות של פגיעה ברכוש. הלימודים כוללים חלק תיאורטי וחלק מעשי, על מנת להכין אתכם כמה שיותר טוב לעיסוק בתחום ביום שאחרי הלימודים.

 

 

חשוב לציין שמדובר בלימודים מורכבים ואתם צריכים לקחת ברצינות את התחום ולתרגל המון, הן בבית והן במסגרת הלימודים עצמם. בסופו של דבר, התפקיד של המרצה הוא לתת לכם את הכלים, אך מי שיצטרך ליישם את הכלים האלה בשטח זה אתם.

מה אפשרויות התעסוקה בתחום?

ברוב המקרים שמאי רכוש יעבדו בחברות ביטוח או במשרדים ייעודיים של שמאים. אך אלה כמובן לא האופציות היחידות שלכם ותוכלו לעבוד בתור שמאים גם בתחום החקלאות, האמנות, התכשיטים ועוד. היתרון המשמעותי של העיסוק בתחום הזה בא לידי ביטוי בעצמאות שאתם משיגים לעצמכם. תוכלו לעבוד בתור שכירים או עצמאיים ולבחור את התחום שהכי מעניין אתכם.

למשל, שמאי חקלאות הוא שמאי שתפקידו להעריך שווי של נזק לגידולים חקלאיים. אם אתם מתחברים לתום החקלאות, תוכלו כמובן לשלב בין השניים וזה יהיה עבורכם מאד מעניין. אם דווקא תחום האמנות מעניין אתכם, תוכלו לעסוק בתור שמאים שתפקידם להעריך נזק ליצירות אמנות ולשלב בים התחומים האלה.

לסיכום

אין ספק ששמאות רכוש הוא תחום מעניין מאד, אך עם זאת גם מורכב לא פחות. לכן, אנחנו ממליצים לכם לקחת קורס מקצועי על מנת לקבל את כל הכלים שאתם צריכים כדי להיות שמאי רכוש מקצועיים ומצטיינים.

סגירת תפריט
נגישות