למה חשוב שיהיו לוקרים בכל בית ספר?

למה חשוב שיהיו לוקרים בכל בית ספר?

כיום שיטות הלימוד מתעדכנות, מעניקים הרבה יותר מקום לביטוי האישי של הילד במרחב הלימודי, המעבר מהגן לכיתה א' הרבה יותר חלק וכדומה, כך שאם נבחן את השינויים שחלו בשנים האחרונות במערכת החינוך, נמצא רבים וטובים, כאשר חלקם מתמקדים גם בנראות ובפונקציונליות של המבנה. מכאן שבין היתר ניתן למצוא לוקרים שממוקמים בבית הספר – לוקרים אישיים שמגיעים עם מנעול, ולכך קיימת הצדקה רבה.

לא עוד תיקים כבדים

אחד המראות שחוזר על עצמו מדי שנה ומעורר את כעסם של ההורים, נוגע לילדים קטנים שנושאים על גבם ילקוט כבד עמוס בספרים. עם זאת, עדיין נדרשים להביא מדי יום ספרים אחרים, כך שבמשך שנים הן ההורים והן מערכת הלימוד מתקשים למצוא פתרון, ועל כן כה משמח לדעת שכיום יותר ויותר בתי ספר נעזרים בפתרון שמציעים לוקרים לאחסון ציוד לימודי. באופן שכזה הילד זוכה לחזור הביתה רק עם הספר שבו מחכים לו שיעורי הבית ולא עם כל המערכת על הגב, ואף באופן שכזה ניתן להבטיח שהילד לא ישכח שום מחברת או ספר בבית, ולו כי הכול מחכה מאורגן בלוקר האישי.

מקום אישי

נגענו בעובדה שכיום מעניקים מקום לביטוי האישי של כל תלמיד, ופה גם ללוקר יש תפקיד, וזאת כי הוא מעניק לילד מקום ששייך רק לו ואותו הוא יכול לסדר ואף לעצב בדיוק כפי שהוא רוצה. מכאן שרבים מהתלמידים בוחרים לקשט את הלוקר עם תמונה ומגנטים, לשים בו חפצים שאוהבים, לסדר את הספרים בהתאם לסדר שנכון עבורם באופן אישי וכדומה.

לוקרים

מעבר לספרים ומחברות

לצד העובדה שהלוקר מונע מהילדים לסחוב משא מיותר, הוא גם מאפשר לשמור פרטים שאולי יזדקקו להם בהמשך היום או השבוע, ואף כאלו שמבקשים לוודא שלא ילכו לאיבוד. כך למשל אם הילד מגיע לבית הספר עם מגפיים ומבקש להחליף לנעלי התעמלות לקראת שיעור ספורט, הוא יכול לבצע זאת באופן מסודר, ואכן לא מעט תלמידים למדו להשאיר בלוקר נעלי התעמלות להחלפה, לצד בגדים להחלפה. כמו כן, הלוקר מהווה פתרון אידאלי עבור המעיל, הכובע והצעיף – עבור כל אותם פריטים שבחורף נוטים ללכת לאיבוד, ולו כי הם גדולים ומסורבלים.

עבור תלמידים ומורים

עד היום רבים מבתי הספר בחרו להכניס לתחומם לוקרים, אם כי לא כולם, ופה נחדד שחשוב שכולם יישרו קו – יעניקו תנאים שווים, וזאת כי חלילה שפריט מעין זה יפר את מאזן הכוחות ויוביל להחלטה לבחור במוסד לימודי כזה או אחר. כמו כן, גם המורים מעידים שהשימוש בלוקרים מאוד יעיל עבורם, וזאת כי כך הם יכולים לשמור בבטחה קופסאות אוכל שהביאו מהבית, חומר לימוד, דוגמאות מיוחדות שהם מבקשים להראות לתלמידים וכדומה.

מתקדמים!

לסיכום נציין שכיום רוב כיתות הלימוד מארחות תלמידים מתחלפים, כך שגם אם יש כיתת אם, היא עדיין תארח תלמידים אחרים. אי לכך מענה חלופי קרי מדפים אינו מספק, ולו כי הוא אינו מציע פרטיות – אין דלת עם מנעול. מכאן שאם שוקלים להכניס לבית הספר לוקר, או אם שוקלים לדרוש מבית הספר שיציב לוקרים, הרי שעתה הטיעונים הרבה יותר ברורים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות