הקמת חנות מקוונת: כמה זה יעלה לכם?

חנות מקוונת היא סוג של עסק, אשר קורץ כיום לרבים ומסיבות טובות. עם זאת, מדובר בהקמת אתר, מורכב הרבה יותר מאתר רגיל למטרות תדמית או הצעת מידע. אחד ההיבטים שמסבכים זאת, הוא היבט המחיר. זה הוא הסבר בסיסי, על הלמה, הכמה ועל מה ניתן לעשות בנידון:

מגוון היבטים

ראשית, חשוב לקחת בחשבון שחנות מקוונת היא לא דבר אחד, עם מחיר אחד. יש כאן רכיבים רבים לקחת בחשבון ואפשרויות רבות לגבי כל אחד מהם. היבט אחד, הוא היכן מקימים את החנות – האם בונים לבד, שוכרים חנות קיימת או פותחים חנות בפלטפורמה שמיועדת לכך. ישנם גם שירותי עזר שאתם עשויים לרצות ולשלם עבורם. חלקם מומלץ מאוד. למשל, רצוי לבצע גיבויים בענן. עוד נכנסים לחשבון, גורמים כמו תשלום על אירוח האתר, תשלום על שם הדומיין עבורו וכן תשלום עבור פתרונות ושירותים שונים להגנת האתר.

הקמת חנות מקוונת - כמה זה יעלה לכם

היכן מקימים

יש כמה אפשרויות, מבחינת "היכן להקים את החנות". בהתאם, העלויות ישתנו מאוד. אפשר להקים את האתר כולו "מאפס". אם אתם יודעים לעשות זאת, הדבר יחסוך לכם תשלום לבונה אתרים, אבל "יעלה לכם" בזמן. במידה ולא, תצטרכו כמובן את שירותיו של בונה אתרים איכותי. כאן חשוב לקחת בחשבון, שמומחה איכותי יעלה יותר בהקמה, אבל עשוי להחזיר את ההשקעה בתפעול ואפילו ברווחים מהחנות. טווח המחירים להקמת אתר מכירות מאפס, גדול למדי. סדר הגודל, הוא 12,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח. נזכיר, שצריך גם לשלם לשירות אירוח אתרים, ובמקרה הצורך גם שירותי קידום לאתר כדי להגדיל את הכניסות אליו. אפשרות נוספת, היא להקים את החנות בפלטפורמה מוכנה כלשהי, כמו Wix. כאן יהיה תשלום חודשי לא גבוה ואולי גם תשלום של אחוזים מהמכירות ותשלום עבור פעולות ספציפיות (כמו העלאת פרטי מוצר חדש). עוד אפשרות, היא לשכור חנות מוכנה, באופן שלא שונה משכירת חנות פיזית. בתור עלות להמחשה, נציין כי ישראכרט עסקים מציעה חנות אינטרנטית במחיר של החל מ-294 ש"ח לחודש.

שכירת דומיין

לא לשכוח – כל אתר זקוק גם לכתובת שנוחה לשימוש בני אדם, משמע – ל"שם דומיין".  הדבר יתבטא בכך שתצטרכו לשלם לשירות דומיינים, על השכרת דומיין.

שירותים משלימים

כעת, ייתכן שתוסיפו לתמונה גם שירותי עזר שונים. זה יכול להיות שירותים שמתייחסים לביצועי האתר, דוגמת CDN ומאזני עומסים. זה יכול להיות השקעה בעזרי אבטחה שונים. עוד סוג של שירותים משלימים, הוא שירותי ייעוץ, מאחר שחנות מקוונת היא מנגנון מורכב למדי, גם טכנית וגם עסקית. מומחיות בכך, שווה עבורכם כסף וכדאי להשקיע בייעוץ עבורה. ייתכן, שגם תזדקקו עם הזמן לשינויים שונים באתר ואז תפנו שוב למפתח האתר.

לסיכום

כפי שהדגמנו, מחיר הקמת חנות מקוונת הוא נושא מורכב. מאחר שהמחיר בכל מקרה איננו זניח, בין אם להקמה ראשונית או לתפעול שוטף, חשוב להבין נושא זה לעומק.

 

נגישות