עושים את זה נכון: איך כדאי לבחור ביטוח רכב?

כל מי שרוכש רכב נמצא מול הדילמה איזה ביטוח לעשות. אז נכון שלגבי ביטוח חובה אין שום שאלה. אם לא רוצים לנהוג בפחד ואם לא רוצים לעבור על החוק, דבר ראשון סוגרים ביטוח חובה. עם זאת מה לגבי ביטוח צד ג' ומה לגבי ביטוח מקיף, אותו ביטוח שיש לגביו הכי הרבה סימני שאלה? ובכן אם גם אתם נוהגים ברכב שאינו נמנה עם רכבי היוקרה, נראה שגם אתם מתלבטים האם מדובר בביטוח שכדאי עבורכם, ואם גם אתם מאותם אנשים שמבקשים לחשב כל שקל, נראה שגם אתם מתלבטים לגבי רכישה של ביטוח צד ג'. אז במקום שתמשיכו להתלבט, מוזמנים לקבל מגוון דגשים חשובים, כאלו שיסייעו לסגור את הפינה בצורה כלכלית ומושכלת.

לא רק ביטוחים – גם סוכנות ביטוח בוחרים!

רגע לפני שנעצור לסייע להבין איזה ביטוח נכון נקודתית עבורכם, נבקש להוסיף נתון נוסף למשוואה. בין היתר יש להבין באיזו חברת ביטוח הכי נכון לבטח, וזאת כמובן כדי לקבל כמה שיותר לצד הוצאה כמה שיותר נמוכה. בתחום הזה השוואה אינה כה פשוטה, וזאת כי מאחורי כל הצעת מחיר עומדים קריטריונים מעט שונים. ההצעות מתייחסות לדמי השתתפות עצמית בסכומים שונים, כוללות הרחבות שונות (כגון שירותי דרך) ואף יש השפעה למגוון פרמטרים אישיים שנוגעים לנהג ולסוג הרכב. מכאן שאם מבקשים לבצע השוואה מקצועית מבלי שתידרשו להכין טבלאות אקסל מסובכות, מוזמנים לבדוק על ביטוח רכב בביטוח בטאץ'. מדובר בסוכנות שבודקת היתכנות מול מיטב חברות הביטוח – סוכנות שעורכת עבורכם ההשוואה בצורה מקיפה ויעילה.

 

 

כל מה שצריך לדעת על ביטוח צד ג'

בעוד שביטוח חובה נועד לכסות כל נזק שנגרם לגוף (שלכם או של מעורב אחר בתאונה), הרי שביטוח צד ג' נוגע לפן אחר לגמרי, נוגע לכל סוג של נזק שנוגע לרכוש. עם זאת, שימו לב, אין מדובר ברכוש ששייך לכם, אלא מדובר ברכוש ששייך לאדם אחר. כך למשל אם בשל תאונה פגעתם ברכב, בחנות, ברמזור וכדומה, טוב לדעת שהביטוח משלם במקומכם את עלות הנזקים. כאן ראוי לדעת שקיים סעיף שמתייחס לגובה גבול אחריות (משתנה בין הביטוחים השונים) ואף יש ביטוחים שמאפשרים "להלביש" על הביטוח הזה מגוון תוספות, כגון שירותי גרירה.

האם הביטוח כדאי עבורכם? אם לא חושבים לרכוש ביטוח מקיף שבין היתר כולל ביטוח צד ג', ואם לא רוצים לחשוש מה יקרה אם חס וחלילה תתקעו ברכב של אדם אחר, בהחלט מדובר בביטוח הכרחי.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף

הביטוח שמכסה מגוון נרחב של נזקים שנוגעים לרכב. כולל גניבה, אסון טבע, שריפה ושלל תיקונים נחוצים (כאלו שמתעוררים בשל נזק כזה או אחר שנגרם לרכב). כמו כן, הכיסוי עשוי לכלול פיצוי בגין ירידה של הרכב מהכביש וכמובן שגם ביטוח צד ג'. כאן רצוי לבחון אלו מיגונים נדרשים להתקין ברכב ומהו הגובה של דמי השתתפות עצמית. כמו כן, לצד ביטוח מקיף בסיסי, ניתן למצוא מגוון הרחבות, כגון פיצוי בגין גניבת חפצים יקרי ערך מהרכב.

האם הביטוח כדאי עבורכם? כל עוד הרכב אינו בן 10 שנים, רוב הסיכויים שאכן מדובר בביטוח כלכלי. כמו כן, עבור אופנועים יש לבחון את נושא הכדאיות יותר לעומק, ואם מדובר ברכב יוקרה, הרי שאין מקום לשאלה.

סגירת תפריט
נגישות