קונים ותורמים: איך אפשר לתרום לעמותות תוך כדי שופינג?

קונים ותורמים: איך אפשר לתרום לעמותות תוך כדי שופינג?

כיום יותר מתמיד ערך התרומה נמצא בתודעה. מכל עבר נמצאים אנשים נזקקים והתקשורת מסקרת אינספור סיפורים מרגשים על משפחות שנקלעו למצוקה, ועל כן אנשים ששפר מזלם מתחילים להפנים שגם אם קיים סיוע כלשהו מהמדינה, וגם אם קיימים גופי רווחה, העזרה האמתית צרכה להגיע מהעם, כי אם כל אחד ייתן מעט עבור אלו שבאמת צרכים, לא רק שנחוש תחושת גאווה, שייכות וסיפוק עצמי, אלא באמת נצליח לעזור לאינספור אנשים שמצויים בנקודת שפל בחיים, כך שבימים אלו כל אחד צריך לעצור ולקבל החלטה שגם הוא נכנס למעגל האנשים הטובים שתורמים. לא חייב הרבה, כל אחד כפי יכולתו, ופה נעצור להאיר דרך מקסימה ועקיפה לתרום, ולו תוך כדי מסע שופינג.

בסופר דרך האשראי ועוד

אז נכון שלא חסרות עמותות אמינות שבאופן מקוון ניתן להעביר להן תרומה ואף ניתן לתרום תרומות לעמותות דרך מגוון קבוצות חברתיות ומיזמים פרטיים, אך פה אנו מבקשים להאיר זווית נוספת שלא רבים מכירים. תוך כדי מסע הקניות ניתן לתת גם לאחרים, כך בזמן שרוכשים מוטב שנחשוב על האחר. אם נתחיל מהדוגמה הקלאסית, נציין שניתן לתרום מזון בסופר עצמו. יש סופרים שמראש מעמידים עמדה ייעודית עבור איסוף דברי מזון, אך אם בסופר שלכם אין עמדה שכזו, ניתן לרכוש מעט יותר ובדרך הביתה לעצור בעמותה הקרובה ולהוריד בה את המצרכים. אם רק תבררו, תגלו לא מעט פרויקטים מסוג זה בקרבת מקום. מחפשים דרך נוספת? במגוון חנויות אפשרי להוסיף סכום שיועבר לתרומה ואפשרי להצטרף לפרויקט "עיגול לטובה", פרויקט שבו מעגלים כלפי מעלה את סך הרכישה לטובת תרומה.

חנויות ייעודיות

מעורר השראה ומחמם את הלב לדעת שקיימות חנויות שמטרתן לאסוף כספים למגוון ארגונים חברתיים. הכירו את החנות "אהבנו". חנות אינטרנטית שמוכרת מוצרים של מעצבים ישראלים, אך במקום שבעלי העסק יגרפו את הרווח, הם מעבירים אותו למגוון ארגונים – עד כ30% מסך הרכישה, ואף קיים בונוס נוסף: הרוכש בוחר לאיזה ארגון הוא מעוניין להפנות את התרומה.

תורמים מבלי להוציא

עומדים לטוס? טוב לדעת שאל על מאפשרת להמיר את הנקודות שנצברו במועדון הנוסע המתמיד למגוון עמותות שמסייעות לחיילים, לאנשים חולים ולילדים, כך שמבלי להכניס את היד לכיס זוכים לתרום סכומים משמעותיים. עוד דרך פשוטה היא לבחור היטב ממי רוכשים, כלומר לא חסרים עסקים קטנים שבימים אלו בקושי עומדים על הרגליים ולא חסרים ארגונים שמעסיקים אנשים בעלי מוגבלויות. מסקנה? אם רק נקנה כמה שיותר מעסקים מעין אלו לא נוציא יותר, אך כן נחזק ונרומם את רוחם של לא מעט אנשים. שנסכם? זהו בדיוק הזמן לגלות עניין בתרומה, ובו זמנית לגלות מגוון מיזמים נהדרים שבהחלט ראויים לתמיכה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות