מה צריך לעשות אחרי שקונים מחשב חדש?

מה צריך לעשות אחרי שקונים מחשב חדש?

רכישת מחשב חדש, למעשה איננה רכישת מוצר אחד, אלא יותר כמו רכישת חבילה אינטגרטיבית של רכיבים ותוכנות. אז מה הם הדברים הראשונים אשר מומלץ לעשות "עם כל זה", מייד אחרי הרכישה וההתקנה?

אבטחה

בכדי שלא "להתחיל ברגל שמאל", אחד הדברים הראשונים שצריך לדאוג להם אחרי הרכישה, הוא נושא האבטחה. זאת, מאחר שמחשב לא מוגן הוא ממש "פרצה שקוראת לגנב". בין השאר, מומלצת כמובן התקנת תוכנה של אנטי וירוס למחשב וכן כל תוכנת אבטחה נוספת שנראית לכם נחוצה (דוגמת פיירוול עצמאי, במקום זה שמובנה בחלונות). עוד חשוב, לעבור יסודית על הגדרות האבטחה השונות במחשב ולכוון אותן בצורה אופטימאלית.

בדיקת המפרט

אם עדיין לא עשיתם זאת, חשוב לבדוק בהקדם שהמפרט של המחשב תואם בפועל את מה שהוזמן. במידה והצד הטכני של פעילות זו מסבך אתכם (מאחר שהוא דורש לפתוח ת המחשב או להיכנס לתפריטים מתקדמים של תוכנות שונות ושל חלונות), ישנן תוכנות עזר שיסייעו לכם בכך.

בדיקת התפקוד

חשוב לבדוק את תפקוד המחשב באופן יסודי. האם הכונן האופטי פועל? אם יש יותר מדיסק פנימי אחד – האם שניהם עובדים? האם היציאות והכניסות השונות עובדות כראוי? (שומעים את הרמקולים? אפשר לעבוד עם מיקרופון? חיבורי ה-USB מתפקדים?)

מה צריך לעשות- אחרי שקונים מחשב חדש

עדכון מערכות

יש לעדכן בהקדם את מערכת ההפעלה. לאחר מכן, רצוי לעדכן את הדפדפן בו משתמשים באופן שוטף וכך גם לגבי כל תוכנה נוספת שמותקנת במחשב החדש. טיפ: בחלונות, שינויים עשויים לגרום ללא מעט "בלגאנים" לא סימפטיים. לכן, מומלץ לבצע אותם בהדרגה, בצורה מסודרת (שתדעו מה גרם לסיבוך במידה ויתרחש), לאתחל בין שינוי לשינוי ותמיד טוב גם לעשות גיבויים.

ארגון סביבת העבודה

אחרי שבטוחים שמה שקיבלנו הוא אכן מה שהזמנו ואחרי שכל הדברים הדחופים ביותר טופלו, הגיע הזמן לסדר את עמדת המחשב בצורה טובה. כבלים צריכים להיות ממוקמים באופן כזה שבו לא ניתקל בהם. אם הם מחוברים קבוע, ייתכן שניתן וכדאי להסתיר אותם. כבלים או יציאות מהמחשב שבהם נשתמש לעתים קרובות, כדאי להבטיח שיהיו נגישים בצורה קלה ומהירה. אוורור נאות חיוני, במיוחד בימי הקיץ, מאחר שחום ממש לא טוב לציוד אלקטרוני. אם יש לנו גם אל פסק (מומלץ!) ישנו אתגר כפול במיקומו – גם אוורור (הוא עשוי להתחמם מאוד) וגם בידוד רעש (הם עשויים להרעיש באופן מטריד למדי). מכשירים נוספים שקנינו עם המחשב, דוגמת מדפסת, מציבים עוד אתגר מבחינת מיקום יעיל (למשל, גישה קלה לחומרים המתכלים) ובטוח (שלא נכסח בטעות את כבל המדפסת. חיבור אלחוטי זמין? אז עדיף).

לסיכום

לא מסובך להיכן מחשב חדש לעבודה השוטפת איתו. עם זאת, הדבר מורכב מפרטים לא מעט לביצוע וזה המקום להפשיל שרוולים ולא להתעצל. הדבר עשוי לחסוך לכם בהמשך, לא מעט טרחה ואפילו עוגמת נפש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות