איך להיות טבעוני: המדריך למתחילים

טבעונות בשביל רבים ברחבי העולם, היא כבר הרבה מעבר לתזונה, היא דרך חיים ואידאולוגיה של ממש לחיים בריאים יותר, לצריכה של מוצרים שלא יוצרו בתעשיות אכזריות ולחמלה כלפי כל היצורים החיים. מספר האנשים הטבעונים בעולם, עולה בהתמדה עם הזמן ונראה שמדי ישנה יש מצטרפים חדשים לדרך החיים הזאת. עם זאת, ישנם רבים וטובים אשר בתיאוריה מוכנים ומעוניינים לעבור לטבעונות, אך לא יודעים איך לעשות את הצעד ואולי אפילו חוששים מהשינוי הקיצוני לכאורה באורחות החיים. אומרים שרומא לא נבנתה ביום אחד, וגם מעבר לתזונה טבעונית הוא לא צעד שפשוט עושים ברגע אחד. בשביל לעבור לטבעונות, צריך לשנות כמה הרגלי חשיבה ולהתחיל צעד אחר צעד. החדשות הטובות הן שזה לא כל כך קשה, וישנם כמה צעדים פשוטים שניתן לעשות על מנת להגיע לשם במהירות. הנה מדריך קצר ומפורט למתחילים.

עוד לפני שאתם מתחילים, הכינו תפריט מפורט

אנשים רבים חוששים לעשות את הצעד מתוך חשש שפשוט לא יהיה להם מה לאכול, אך ברגע שמבינים כי המבטח הטבעוני הוא עולם ומלואו, אפשר להשתגע ולאכול טוב מאד אפילו. יש מתכונים טבעוניים רבים שניתן למצוא בכל מיני מקומות, החל מתוכניות בישול, דרך ספרים וכמובן ברחבי הרשת, ומומלץ להתחיל לאסוף אותם עוד בטרם תעברו לתזונה הטבעונית. ברגע שתראו שיש לכם ארסנל גדול ומרשים של מתכונים טובים, טעימים ומגוונים, המעבר יהיה הרבה יותר חלק ונעים בשבילכם ולא תרגישו שאתם סובלים מחוסר גיוון או היצע של מזון.

איך להיות טבעוני

אל תצהירו על כך בהתחלה

התחלתם באורח החיים הטבעוני? טוב מאד. כדאי רק לזכור כי מדובר במשהו שצריך להתמיד איתו ולפעמים אנשים מתחרטים, חוזרים לתזונה הקודמת או משנים את דעתם. על כן, מומלץ לפחות בהתחלה, בשלב בו אתם עדיין מתנסים, לא לצאת בהצהרות בומבסטיות מול כל העולם. במידה ותחזרו בכם במצב כזה אתם עלולים לעמוד בפני כמה וכמה סיטואציות לא נעימות. עדיף לספר בתחילה רק לקרובים ביותר וגם להם לומר שהכול בגדר התנסות, וכך עומס הציפיות לא יהיה על הכתפיים שלכם. בארוחות משותפות אפשר לומר בעדינות שאתם לא מרגישים טוב ולכן לא מעוניינים בבשר או גבינה, וכשאתם מרגישים ממש מוכנים ושלמים, אפשר בהחלט להצהיר ואפילו להתגאות בבחירה שלכם.

אל תטיפו לכל העולם

עכשיו אתם טבעונים וזה מצוין, רק נסו להיזכר איך הרגשתם בעבר כשהעירו לכם על כך שאינכם צמחונים או טבעונים. עצם הבחירה שלכם בטבעונות היא ההצהרה האמתית והיא מדברת בעד עצמה ולכן לא כדאי להטיף לאנשים או להיכנס להם לצלחת. רוב הסיכויים שזה יגרום רק לריחוק שלהם מהרעיון ולאנט נגדכם. זי כי הטבעונות היא מהפכה שצריכה זמן כדי להגיע לסופה. הבחירה שלכם ושל כל אחד בדרך הזאת היא החיזוק האמתי שלה!

 

 

נגישות