כך תתכננו חופשה מושלמת בסופ"ש

כך תתכננו חופשה מושלמת בסופ"ש

אומנם כל שבוע מחדש מגיע סופ"ש, אך עדיין בכול פעם שהוא מגיע זה מרגש, ולו כי כל השבוע אנשים רצים אחרי הזנב של עצמם ועסוקים במילוי משימות, כך שבסופ"ש מבקשים לנוח וליהנות – להטעין את הנשמה ובו זמנית לבלות זמן איכות עם המשפחה. אז מה עושים? יש לנו כמה רעיונות וטיפים שיגרמו לכם לחכות לסופ"ש הבא ביתר התלהבות. מוכנים? מתחילים!

מתחילים להתמקד

ראשית יש להבין איזה כיוון מחפשים. כך למשל אם מבקשים לשמור שבת, אתם צריכים לבדוק את זמני כניסת השבת ולהתחיל לתכנן לאחור. אם מעדיפים ללון מחוץ לבית בזול, יש לבחון אלו חברים עם בית גדול לא ביקרתם הרבה זמן. אם מבקשים לטייל בטבע, הכרחי לבחון מראש את התחזית. אם עומדים לטייל עם ילדים, חשוב שתבינו איזה אוכל לוקחים לרכב ובאיזו מסעדה עוצרים, ואם מייחלים לשלב שנ"צ הכרחי לבחור מסלול קצר וכמובן לקחת בחשבון פקקים.

שלוש טעויות נפוצות

  1. נתעורר ונזרום – רבים טועים לחשוב שהם יתעוררו בבוקר ורק אז יקבלו החלטה לאן בדיוק לצאת, אך בפועל הם מתעוררים מאוחר וכיוון שהלו"ז (או היעד) אינו ברור, הם רק מורחים את הזמן ובסוף מתבאסים שלא ניצלו כהלכה את הסופ"ש. מכאן שאם אינכם טיפוסים זורמים, החליטו מראש מה בדיוק עושים.
  2. רוצים להספיק הכול – רבים הרבה זמן לא יצאו לחופשה ראויה, ועל כן כשכבר עומדים לצאת הם מבקשים להספיק גם וגם, כך שבפועל רק נלחצים ומתאכזבים כיוון שנאלצים לוותר על חצי מהדברים. מכאן שמראש מוטב לתכנן חופשה ריאלית ונינוחה.
  3. סומכים על המזל – לסמוך על המזל זוהי תפישת חיים מעניינת ואף אופטימית, אך עבור חופשה בסופ"ש היא פחות מומלצת. מדוע? כי אם תסמכו על המזל שהאתר הרצוי לא יהיה עמוס, שיישארו כרטיסים למופע, שיהיה מקום במסעדה, שלא יהיו פקקים בחזור, שהחברים יהיו בבית וכדומה, הרי שמהר מאוד המציאות עשויה להעיב על סך החוויה.

כך תתכננו חופשה מושלמת בסוף שבוע

איך כן עושים זאת נכון?

ראשית בוחרים יעד ומבינים היכן ישנים (גם בבית זוהי בהחלט אופציה). לאחר מכן מחליטים באיזו שעה יוצאים ומתחייבים לעמוד בזמנים. בנוסף, רצוי להכין מראש כמה שיותר הכנות מקדימות, קרי תיק לדרך, קניית כרטיסים דרך האפליקציה, בירור לגבי יעדים מומלצים וכדומה. בנוסף, יש לוודא שהתכניות תואמות את הציפיות של שאר בני המשפחה ובעת הצורך יש להתגמש. מה עוד? חשוב לזכור שלמרות כל ההכנות אין מדובר במבצע צבאי, אלא בחופשה שאמורה להיות נינוחה ונעימה.

טיפ חשוב

בין אם תבחרו לנסוע לצד השני של הארץ ובין אם תבחרו רק לקפוץ לראות חברים ופריחה, קחו בחשבון שמוטב לחזור הביתה לא מאוד מאוחר. אם תקדימו לחזור יהיה מספיק זמן לנוח מהסופ"ש ותימנעו מתחושת עייפות מעיקה. שבת שלום!

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות