בחירת עורך דין: המדריך המלא

בחירת עורך דין: המדריך המלא

מה קורה כאשר אנשים מן השורה נאלצים להתמודד עם סוגיות משפטיות? ובכן, במיוחד לאלו חסרי הניסיון בתחום צפויה חוויה מבלבלת, עמוסת בירוקרטיה ומתישה. אין ספק שזה כלל לא נעים להיאלץ לעמוד אל מול רשויות החוק ומערכת המשפט, אך יש רגעים בחיים שלאדם פשוט אין ברירה. אז בין אם מדובר בעבירת תנועה, סכסוך פרטי, עניינים הקשורים בעסק שאתם מנהלים, דברים שקשורים חלילה בנושאים של רשלנות רפואית, או כל עניין משפטי אחר – הצעד הראשון וככל הנראה החשוב ביותר, הוא לבחור עו"ד מנוסה שיעזור לכם לעבור את כל ההליכים המשפטיים בשלום. אז בכדי שתוכלו לעשות את הבחירה המושכלת ביותר, אספנו בעבורכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם.

תחום התמחות

ישראל היא ככל הנראה אחת המדינות הרוויות בעורכי דין, מה שמקשה עוד יותר את הבחירה באדם הנכון שיוכל לייצג אתכם נאמנה. על כן, הצעד הראשון בתהליך הוא לבחור עורך דין על פי תחום ההתמחות הרלוונטי למקרה שלכם. כך למשל, מקרים רבים של חווית רשלנות רפואית יכולים לעבור באופן חלק ומקצועי יותר אם בוחרים באיש המקצוע הנכון שבאמתחתו ניסיון וותק בטיפול במקרים כאלו. אם בדיני עבודה עסקינן, על אף שכל עורך דין מוסמך יכול לטפל בכם, עורכי דין המתמחים בענף ידעו ככל הנראה לתת לכם את המענה המקיף והמקצועי ביותר שתוכלו לקבל. שימו לב שישנם משרדים גדולים בעלי רקע נרחב בתחומים שונים או כאלה עם מחלקות רבות העוסקות בדינים שונים.

יחס אישי

אם תבחרו בעורכי הדין ששמם הולך לפניהם או במשרדים הגדולים והמוכרים, סביר להניח שתקבלו טיפול מקצועי ביותר, אך מהצד השני זה בהחלט עשוי לבוא על חשבון היחס האישי והצמוד. לפעמים שווה לבחור עורך דין שעל פניו הוא פחות מקצועי, אך כזה שתרגישו שייתן לכם מענה מקיף ומהיר ויעשה ככל שביכולתו על מנת לקדם את העניינים שלכם. חשוב להדגיש, אין כאן כוונה להתפשר על מקצועיות עורך הדין, אבל אם מצאתם איש מקצוע מעולה על הנייר שלא יהיה זמין אליכם, זה בהחלט יכול לפגוע בתהליך ולכל הפחות בחוויה הכללית שלכם ואין להקל בזה ראש.

בחירת עורך דין- המדריך המלא

אופן התשלום

שיטות התשלום המקובלות כיום הן תשלום כולל המוסכם מראש או במקרים בהם צפוי פיצוי כספי, תשלום על בסיס אחוזים מסך הזכייה. היתרון הגדול בדרך הראשונה הוא העובדה הפשוטה כי המחיר מסוכם מראש ואין הפתעות. מצד שני, אם תלכו על הדרך השנייה, המשמעות מבחינת עורך הדין שהעסקתם היא שככל שיצליח להשיג יותר, כך ירוויח יותר. כלומר, תמריץ מצוין בעבורו לדאוג לכם לעבודה יסודית שתתן לכם וגם לו יותר. דבר חשוב נוסף שעליכם לדעת ולברר מראש הוא שבמקרים שונים ישנם הוצאות נלוות לעבודתו של עורך הדין. בדקו מראש מהן ההוצאות האלו שלא תתפסו לא מוכנים בדקה התשעים. עוד דבר חשוב שעשוי לעזור לכם ורבים כלל לא מודעים אליו, הוא שיש גופים המעניקים ייעוץ משפטי חינם וייתכן כי הדרך הזאת תחסוך לכם כמה שקלים בתחילת הדרך או תפטור אתכם לחלוטין מהצורך בשירותי עורכי הדין, בכל מקרה שווה להרים טלפון ולנסות.

המלצות ממכרים, חברים ומשפחה

זה אולי נשמע כמו דבר מובן מאליו, אבל תופתעו לשמוע כמה אנשים מדלגים על השלב החשוב הזה בדרך. דברו עם האנשים הקרובים אליכם עליהם אתם סומכים בעיניים עצומות. שאלו אותם על כל הסוגיות החשובות כמו נושא המחיר, הכימיה עם עורך הדין והתהליך המשפטי אותו הם עברו. אין ספק שאין כמו עצה טובה מאנשים קרובים ואמינים.

לסיכום, על אף שאף אחד לא אוהב לעמוד מול גורמי המשפט ולהזדקק לסיוע משפטי, סביר להניח שהאדם הממוצע יגיע לנקודה הזאת לפחות פעם אחת בחייו. אם תקפידו לבחור את עורך הדין שלכם בקפידה וסבלנות, לא מן הנמנע שהתהליך יהיה פשוט ונעים יותר ושתצליחו להימנע מהחלקים הפחות נעימים בדרך.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות