לבחור רופא מומחה: כך תמצאו את הרופא הנכון עבורכם

הבריאות שלנו היא אולי הנכס הכי חשוב שברשותנו ובדיוק בגלל רבים דואגים להקפיד על אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת, כושר גופני, הימנעות מחיים של מתח וחרדה וכמובן מהרגלים מזיקים כמו עישון. כמו כן, על מנת לשמור על הבריאות, יש פעמים בהם נצטרך למצוא רופא מומחה מקצועי שיידע לטפל בבעיות מסוימות ובשלב הזה זה קריטי בהחלט למצוא את הרופא הנכון שיטפל בנו. למרבה הצער, רבים לא יודעים איך למצוא את הרופא הספציפי שידע לאבחן ולטפל בבעיות על הצד הטוב ביותר וזה בהחלט משהו שיכולה להיות לו השפעה על הבריאות. על כן, אנו רוצים לחלוק כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא רופא מתאים עבורכם בכל שלב בו תזדקקו לאחד כזה.

נצלו את כוחה של הרשת

קודם כל חייבים להגיד כמה מילים על התקופה הדיגיטלית בה אנו חיים ועל האפשרות לנצל את כוחה של הרשת לצורך מציאת רופא מומחה שיתאים לנו. כך למשל, ניתן לבצע קביעת תורים בדוקתורים, אתר לקביעת תורים באינטרנט כדי למצוא רופא מומחה במגוון תחומים ובנקודות שונות ברחבי הארץ. אתר דוקתורים למי שלא מכיר הוא אתר מצוין המרכז בצורה נוחה את מיטב הרופאים המומחים בתחומים השונים בארץ. ניתן למצוא בקלות רופא לי תחום התמחות, לפי מיקום גיאוגרפי וכמובן לפני הפניות והקדימות, כאשר קביעת התור עצמה היא פשוטה, נוחה ומהירה במיוחד. לפני שתגשו לחפש רופא בדרכים אחרות, שווה בהחלט לבדוק את האפשרות הזו לעומק.

המלצות ובירור מקדים

בהנחה שאתם לא צריכים את הרופא ממש מהרגע להירגע, מה שנכון במרבית המקרים – אנו ממליצים לערוך בירור מוקדם מקיף ולהבין בדיוק מי הרופא אליו אתם חושבים לגשת. מהי ההכשרה שלו וכמה שנות ניסיון טיפולי יש לו? האם יצא לו לטפל בבעיות כמו שלכם או שתחום העיסוק שלו הוא משיק בלבד? האם יש נגד הרופא תביעות בעבר ואם כן מדוע? את כל הדברים הללו חשוב לברר וכאשר מדובר על רופאים מוכרים ומנוסים, סביר שתצליחו למצוא הרבה מידע חשוב ברשת. יחד עם זאת, אנו ממליצים לפנות למטופלים בעבר ולנסות לקבל מידע אובייקטיבי על הטיפול לאחרונה.

ביטוח

ככל שמדובר בבעיה רפואית שאינה אקוטית, שווה לבדוק אם ביטוח הבריאות שלכם מכסה את הטיפול אצל כל רופא. אם אתם בוחרים ללכת לרופא כלשהו והבטיחו שלכם לא מכסה את זה, אתם צריכים לקחת בחשבון שזה עשוי לעלות לא מעט. זה כמובן בסדר אם אתם רוצים להגיע לאדם ספציפי שאתם סומכים עליו, אבל אם זה פחות קריטי עבורכם, שווה להתאמץ ולחפש מומחה שעובד בהסדר עם קופות החולים וחברות ביטוח שונות.

צוות המרפאה ומכשור רפואי

זכרו שהרבה פעמים הרופא המומחה הוא רק חלק מהשירות הכולל שתקבלו וחשוב לבדוק גם את שאר ההיבטים, במיוחד אם צפוי טיפול ארוך וממושך. עליכם לשאול את עצמכם האם הרופא עובד עם צוות אחיות ואסיסטנטים מוסמך והאם המכשור הרפואי שברשותו הוא חדיש ומשוכלל או שהוא עובד עם מכשירים מדור ישן. זה אולי נשמע בשלב הזה כמו עניין שולי, אבל תהיו בטוחים שברגע האמת לדברים האלה יש השפעה ישירה על הטיפול שתקבלו.

זמינות

לבסוף, שווה לבדוק את הזמינות של הרופא. לרוב, ככל שמדובר ברופא מקצועי ונחשב יותר, כך יהיה קשה יותר לקבוע אליו תור תוך זמן קצר. יחד עם זאת, אם הדחיפות היא לא גבוהה ומדובר ברופא בעל שם, שווה לשקול להמתין ולהגיע אליו בהזדמנות הראשונה שיש.

תהיו בריאים!

סגירת תפריט
נגישות