חיסכון בחשמל בבית: איך עושים את זה?

העובדה כי במדינת ישראל ישנו מונופול מובהק בתחום של אספקת החשמל, הופכת את ההוצאה החודשית של כל משק בית על חשמל לאחת ההוצאות הכבדות ביותר. ישראלים רבים ובעיקר משפחות עם יותר משתי נפשות, מחפשים דרכים מקוריות וחדשניות לחסוך בחשמל ונדמה שזה לא פשוט לשנות הרגלים ולמצוא את הדרכים הללו. עם זאת, נראה כי מי שיודע לבצע צעדים אקטיביים מסוימים ומוכן לצד זאת להתחיל לשנות הרגלים ברצינות מלאה, יוכל בהחלט ליהנות מחיסכון חודשי עם הזמן. אם גם לכם הנושא של חיסכון בהוצאות החשמל הוא חשוב ואתם לא ממש יודעים מאיפה להתחיל ואיך לקצץ בעלויות הגבוהות, הנה כמה רעיונות לצעדים שתוכלו לעשות.

שימוש במערכת סולארית ביתית

בעבר המערכות הללו היו דברים שהייתם יכולים למצוא רק אצל יודעי דבר, כאלה שבאמת מבינים בתחום והן גם היו יחסית יקרות. כיום – מערכת סולארית מגיעה במחיר נוח לכל כיס ולמי שאכן יש את האפשרות להתקין אחת כזאת בבית, צפוי לחסוך אלפי שקלים מדי שנה ואולי אפילו לייצר הכנסה פאסיבית קבועה. איך תדעו אם גם אתם יכולים להתקין מערכת כזו על גג הבית שלכם? ובכן, ניתן לחשב באמצעות מחשבון סולארי ולשקלל את הנתונים האישיים שלכם וכך למעשה תוכלו לדעת ברגע אם מדובר בדבר המתאפשר גם אצלכם. מכאן, תוכלו לקבל הצעת מחיר שמשתנה כמובן בהתאם לגודלה של המערכת ולבצע את ההתקנה שלא עורכת זמן רב מדי. מי שמתקין את המערכת הייחודית מחזיר את ההשקעה תוך מספר שנים ומכאן מדובר על חיסכון נקי או רווח במקרים של ייצור חשמל עודף, אותו תשמח חברת החשמל לרכוש מכם.

חינוך לצריכה נכונה

עוד דבר שהוא קריטי במיוחד זה חינוך לצריכה חשמלית נכונה. נהוג לחשוב שזה דבר חיוני רק כאשר מדובר על משפחות עם ילדים שהם בהחלט הצרכנים והבזבזנים הכי גדולים (אחרי הכל, הם לא אילו המשלמים את החשבונות), אבל זה בהחלט דבר מה שצריך להזכיר גם לעצמינו ולבני/בנות הזוג. אור בחדר שאף אחד לא נמצא בו? כבו אותו בהקדם. טלוויזיה שאף אחד לא צופה בה כרגע? אין סיבה שתישאר דולקת. הדוד עובד מעל לשעה? כנראה שהמים כבר חמים ועכשיו מדובר בבזבוז נטו. אם תתחילו להקפיד על הדברים הללו, אין שום סיבה שלא תראו את החיסכון כבר מהחשבונית הבאה שתקבלו, כך שמשתלם לבצע את השינויים כדי לצמצם את ההוצאות.

היפטרו ממכשירים שזוללים חשמל

כולנו מכירים את המכשירים הללו – אותם המכשירים המיושנים עם צריכת חשמל מוגזמת ומופרזת לכל הדעות. זה אולי נראה כמו עניין פעוט, אבל אין לכם מושג עד כמה החלפה של המכשירים הללו יכולה להיות שווה לכם הרבה מאד כסף. בראש ובראשונה, שווה לבדוק מה מצבו של הדוד החשמלי שלכם ואם הוא ישן. הדוד הוא הרכיב החשמלי שצורך הכי הרבה חשמל בבית וחיסכון בעניין הזה יכול להיות משמעותי. שווה בהחלט לבחון חלופות כמו חימום של המים בגז, אופציה זולה יותר משמעותית מהדוד החשמלי ואם אתם גרים במקום שטוף שמש ועדיין אין לכם דוד שמש, התקינו כזה בהקדם האפשרי. דוגמה נוספת היא המקרר, אחד המכשירים הכי בזבזניים בבית. חשוב לבחון את כל מכשירי החשמל הישנים בבית ולהחליפם בעת הצורך.

בשורה התחתונה

אל תקחו את הוצאות החשמל הגבוהות כדבר מובן מאליו. כבר היום ישנם עשרות אלפי ישראלים שהבינו שניתן בהחלט לחסוך בהוצאות הללו ושזה אפילו לא עניין כל כך מסובך כמו שנהוג לחשוב.

התחילו לפחות עם אחת הדרכים הללו ותוכלו לראות בהקדם איך אתם מצליחים לחסוך מדי חודש על החשמל. בהמשך תוכלו לנסות גם את שאר השיטות ולהנות מחיסכון משמעותי אפילו יותר.

נגישות