עושים סדר עם אבנר הייזלר: כל מה שחשוב לדעת על החזרי מס לעצמאיים

כל עצמאי יודע שחשוב למצוא לקוחות, שחשוב לשמר לקוחות ולא פחות חשוב לעקוב אחר ההכנסות. אם ידוע שגם ממס הכנסה ניתן להשיג החזרים (או לכל הפחות להימנע מתשלומים מיותרים), בהחלט שווה להשקיע כמה דקות כדי להבין במה מדובר. מצד אחד מס הכנסה נחשב גוף גדול ומאורגן, אך מצד שני גם הוא עשוי לבצע טעויות – לגבות מיסים מיותרים. אם רוצים להימנע מכך, יש לעמוד על המשמר, ולא, אל תסמכו על מס הכנסה שיחזיר כספים מיוזמתו, אלא בררו ותפעלו בהתאם. כיצד? אבנר הייזלר ניגש לעשות סדר!

נקודת ההתחלה

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שבכול סוף שנה עצמאיים מגישים למס הכנסה דו"ח הכנסות והוצאות. את הדו"ח הזה בוחן פקיד שומה, ובמקרה והוא מזהה שקיימים עודפי מס, הוא מורה על החזר. עם זאת, זהו רק הבסיס, ייתכן שניתן להוביל להחזרי מס נוספים אם רק יודעים על מה ואיך להצהיר, ופה רבים מהעצמאיים מעידים שאין להם שום מושג אלו פרמטרים עשויים לזכות. עובדה זו מובילה ישירות אל הייזלר. כפי שמבהיר אבנר הייזלר בדה מרקר ההצלחה בתחום העסקים תלויה בפרטים הקטנים, כך שאם רק מצהירים על הוצאות חשמל, נסיעות, תקשורת, אוכל וביגוד, ניתן להימנע מתשלומי מיסים מיותרים.

עושים סדר עם אבנר הייזלר: כל מה שחשוב לדעת על החזרי מס לעצמאיים

הוצאות מוכרות

קיימות לא מעט הוצאות מוכרות שראוי להצהיר עליהן בדוח ההוצאות. מי שעקב אחר אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר יודע שהוא מקפיד להיות מסודר וחשוב לו שאנשים ימצו את סך הזכויות המגיעות להם כחוק, ועל כן הייזלר מוצא לנכון לפרט רשימה של הוצאות שבהחלט עשויות להוביל להחזרי מס, אם כי מראש הוא מחדד שלא כל עמידה בקריטריון מזכה באופן ישיר. מדוע? ישנה משמעות לגובה ההכנסה השנתית ולמשתנים נוספים. הייזלר מוצא לנכון לציין את הרשימה הבאה: הפקדה לקרן פנסיה, הוצאות ריהוט משרדי, הוצאות חנייה, הוצאות דלק, הוצאות תקשורת, רכישת ביטוח שנוגע לאובדן כושר עבודה, לימודים וקורסים, שכירות עבור המשרד, הוצאות משפטיות שנוגעות לתביעות מקצועיות, החלטה לסגור את העסק ולהתחיל לעבוד כשכיר, הכנסה שמגיעה מכמה מקורות עבודה וכדומה.

סיוע של גוף מקצועי

חשוב להבין שהרשימה שהייזלר זה עתה ציין אומנם נחשבת מקיפה, אך היא עדיין חלקית. פקודת מס הכנסה כוללת למעלה מ-240 סעיפים שנחשבים ראשיים ועוד אינספור תתי סעיפים נוספים, כך שהצהרה על פקודת מס אינה דבר פשוט, אלא עניין סבוך שהאדם הרגיל בהחלט עשוי ללכת בו לאיבוד. מכאן שאם גם אתם קראתם על אבנר הייזלר ב-ynet והתרשמתם שתחום העסקים דורש מקצועיות ללא פשרות, נחזור ונחדד שהתעסקות מעין זו בהחלט מצדיקה סיוע של גוף מקצועי שבקיא בנושא. אולי תשלמו כמה מאות שקלים, אך בהחלט עשויים להרוויח בתמורה כמה אלפי שקלים. מחפשים דחיפה נוספת שתוביל לקבל עזרה? הייזלר מבהיר שגם ייעוץ מס נחשב כהוצאה מוכרת (ההחזר מלא), כך שאין שום סיבה לגשש באפלה ולחוש שמפספסים הכנסה.

פשוט ויעיל

לבסוף אבנר הייזלר מציין שגם אם לא בטוחים וגם אם נראה שהסיכויים קלושים, עדיין חשוב לברר, או יותר נכון להתייעץ עם גוף מומחה. לא רוצים לשלם? פשוט גשו ללשכת המס הסמוכה ואפשרו לפקיד השומה להנחות את התהליך. לבסוף הייזלר מסביר שאם עוסקים באותו תחום לאורך שנים, מספיק לקבל ייעוץ מקצועי רק פעם אחת, ולנצל את הטיפים בכל שנה מחדש, כלומר מוציאים פעם אחת ומרוויחים לאורך זמן. בהצלחה!

נגישות