סיגריה אלקטרונית: למה כל מעשן חייב לקנות אחת כזאת?

מי שמעשן סיגריות שמכילות ניקוטין, בוודאי מודע לנזק הרב שמקנה הטבק והניקוטין לטווח הקצר והארוך. עישון טבק יכול לגרום ללא מעט נזקים, החל מנזק לתאי הגוף שקורה בשל החומר הפעיל של צמח הטבק שמכיל אלקולאיד וסמים פסיכו אקטיביים ממריצים. הנזקים העצומים שנגרמים בעת עישון, מתרחשים גם בשל חומרים מסרטנים שקיימים בטבק וגם עקב ההתמכרות הקשה שקורית בשל צריכת הטבק המסוכן. לכן רבים מחפשים תחליפים ראויים שיורידו את רמת הסכנה.

כיצד תאפשר סיגריה הפחתה בנזקים שגורם ניקוטין?

מי שבוחר לעשן עם סיגריה אלקטרונית, יוכל להנות ממתקן אידוי (סיגריה אלקטרונית היא בעצם מיכל אידוי חכם בדמוי סיגריה רגילה) שאינו מכיל טבק ואינו כולל תהליכי בעירה שהם הגורם המשמעותי ביצירת הנזק הגופני בקרב מעשנים. האידוי למעשה, מדמה את העשן שיוצא מסיגריה אמיתית, והוא נחשב מעולה למי שרוצה להפחית בעישון סיגריות וצריכת ניקוטין.

חומרי המילוי שבמכשיר האידוי כוללים תוספים וטעמים שמדמים טעם של סיגריה בעוד שהמכשיר אינו מכיל עלי טבק, אלא ניקוטין נוזלי ויש לו מנגנון הפעלה שמחמם ולא שורף את הניקוטין. החימום של הטבק שניחשב פחות מזיק לבריאות, הופך את הניקוטין לנוזלי ואינו שורף אותו. בכך אפשר לייצר תחושה של עישון תוך קבלת הסיפוק שמחכה לו הצרכן.

סיגריה אלקטרונית

יתרונות של שימוש בסיגריה אלקטרונית

זה נכון, מי שיעבור לצרוך ניקוטין במכשיר אידוי: עדיין לא יגן על גופו מנזקים, כי בכול זאת מעורב בתהליך ניקוטין ברמה כזאת או אחרת. אבל ישנם מספר יתרונות בבחירת מכשיר אידוי בצורת סיגריה:

הפחתת עישון

מי שיבחר במכשירי אידוי יפחית את צריכת הניקוטין ויספק עישון ללא בעירה אלא באידוי בלבד. בכך אפשר להיגמל מהרגל העישון ולהגן מעט על הגוף.

חסכון בעלויות

כאשר בוחרים מכשיר אידוי בוחרים מתקן חכם שמחזיק מעמד לאורך זמן. המתקן מתאים לכול דעה וצורך, ואינו דורש רכישת קופסאות סיגריות רגילות שמחירן מגיע עד ל40 שקלים!

חופש תנועה

בזמן שיותר ויותר מקומות ומרחבים הופכים לאסורים לעישון, יכול מי שבוחר סיגריה חשמלית לשאת אותה לכל מקום ואף לעשן אותה במרחבים מסוימים. המכשיר אינו פוגע באחרים ואינו גורם לעישון פסיבי.

שיפור אורח החיים

בשל העובדה שסיגריה חשמלית אינה מכילה פחמן חד חמצני, זפת ותוספים רעילים: אפשר לשנות את אורח החיים לטובה. חשוב לדעת כי שאיפת אדים נחשבת פחות מזיקה משאיפת עשן, לכן המכשיר כל כך פופולארי בקרב מעשנים.

לסיכום, סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות מטבק, ידידותית לסביבה, ושומרת על ריח נעים וגוף פחות פגוע בשל נזקי עישון טבק שמכיל ניקוטין. לכן זה הזמן לרכוש מכשיר אידוי חשמלי.

נגישות