שירותי אינטרנט לעסקים ולפרטיים: מה ההבדלים?

שירותי אינטרנט לעסקים ולפרטיים: מה ההבדלים?

היום כבר כולנו לגמרי מסתמכים עליו וקשה לנו לדמיין איך היו נראים החיים שלנו בלעדיו – האינטרנט. אנחנו מתקשרים דרכו עם האהובים שלנו, גם אם הם במרחק של אלפי קילומטרים, רוכשים דברים שאנחנו אוהבים בזול שמגיעים אלינו עד הבית, מוצאים איפה לגור, היכן לעשות ספורט ולאן לצאת בשעות הפנאי וכמובן צורכים את כל המדיה שלנו ברשת. אך האם ידעתם שכשאנחנו מדברים על עולם העסקים, האינטרנט פועל בצורה קצת שונה? כן, שירותי האינטרנט לעסקים הם כאלה שמטרתם לתת מענה לעולם עסקי ומדובר על צרכים שאמנם יש ביניהם כמה קווים משיקים, אך גם יש ביניהם הבדלים מסוימים, בעיקר כאלה הנוגעים לתשתית וגם דברים שקשורים במשתמשים שאמורים לגלוש על הרשת. על איזה הבדלים בדיוק מדובר? בואו ננסה להבין.

מהירות גלישה

אחד הדברים היותר מוכרים בשירותי אינטרנט הוא מהירות הגלישה. בעוד המשתמש הביתי יוכל להסתפק במהירות ממוצעת יחסית ולא גבוה מדי, בוודאי כאשר מדובר בצריכת אינטרנט שאינה מרובה (כמובן שזה תלוי בשימוש ויש משתמשים ביתיים הצורכים יותר אינטרנט מאחרים), אינטרנט לעסקים צריך להיות ברוב המקרים מהיר יותר. למה? אם מדובר בעסק כמו מסעדה, הסועדים ירצו תמיד לגלוש באינטרנט. עסקים אחרים מנהלים את ההזמנות והרכש מהמחשב, מה שמצריך אינטרנט מהיר כמובן ואם יש אתר לעסק שצריך לתפעל, על אחת כמה וכמה. כמו כן, חשוב מאד לזכור שעסקים רבים מעסיקים לא מעט עובדים שגם הם משתמשים ועובדים עם רשת האינטרנט. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC מראות כי עובדים רבים בעסקים המתבססים על האינטרנט היו מרוצים בעיקר ממהירות הגלישה, זאת כתגובה לשאלה, מה הכי חשוב להם באינטרנט במקום העבודה.

שירותי אינטרנט לעסקים ולפרטיים מה ההבדלים

טווח ואיי פיי

גם כאן, עסקים צריכים שירות שלקוחות אינטרנט פרטיים לאו דווקא ידרשו לו. ספק אינטרנט ITC למשל, מציע לעסקים שירות WIFI מורחב המגדיל את הקליטה באמצעות רכיבים מיוחדים וכך מאפשר קליטה רחבה הרבה יותר. איפה זה טוב? במסעדות או מועדונים גדולים למשל, הרוצים להציע WIFI ללקוחות, במשרדים גדולים, במיוחד כאלה המארחים לקוחות מדי פעם ורוצים לתת להם את האפשרות להתחבר לאינטרנט במהירות ובקלות וכן הלאה.

אבטחת הגולשים

בזק, ITC וספקי אינטרנט מובילים שונים בישראל, מתמודדים תמיד עם אתגר האבטחה, שהוא אחד החשובים ביותר כשמדובר בחיבור לאינטרנט. וככל שזה נוגע לאינטרנט לעסקים, מדובר בעניין חשוב כפליים. מקומות עבודה ברוב המכריע של המקרים חייבים לשמור על המידע שלהם מפני פריצות וגנבה ועל כן האבטחה חייבת להיות ברמה הגבוהה ביותר. ספקי האינטרנט הטובים יודעים לבנות מערך אבטחה יציב וחזק ללקוחות העסקיים ולאפשר להם לעבוד בראש שקט ללא חשש מפריצות או גנבה של המידע ובנוסף יודעים לתת מענה מהיר במיוחד במקרים של תקלה או פרצה במערך האבטחה.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות