פסיכולוג מומלץ בראשון לציון: כך תבחרו אותו בקלות

בחירה בפסיכולוג לטובת טיפול פסיכולוגי היא לא עניין פשוט, וזאת בשל הצורך באיתור פסיכולוג מומחה אשר ידע לבנות תוכנית טיפול פרטנית שלוקחת בחשבון את המאפיינים האישיים אבל גם את הסיבות לשמן התבצעה הפנייה מלכתחילה. טיפול פסיכולוגי הוא טיפול אינטימי שדורש יחסי אמון ואף אומץ מצד המטופל לפתוח את נבכי נפשו ולבו ועל כן בכדי לסייע לכם לבצע בחירה, להלן הפרמטרים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בנוגע לפסיכולוג שידע להכניס אתכם לנתיב החלמה וחיזוק הגוף והנפש:

תחום התמחות

לא מעט מטופלים אינם מודעים לעובדה כי ישנם קשת רחבה של טיפולים פסיכולוגיים. לא כל טיפול פסיכולוגי יכול להתאים לכם ולכן פסיכולוג מומלץ בראשון לציון הוא פסיכולוג אשר תחום ההתמחות שלו וההכשרה אותה קיבל מתאים לסיבה לשמה אתם ניגשים לקבלת טיפול. באמצעות בדיקה של תחום ההתמחות של המטפל וכן שימת דגש על איתור של מטפל מומחה שידע ליצור בעבורכם תוכנית טיפול בהתאמה אישית, תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם כשורה.

פסיכולוג מומלץ בראשון לציון: כך תבחרו אותו בקלות

קבלת המלצות

אין חכם כבעל ניסיון ועל כן קבלת המלצות מצד חברים, עמיתים וכן המלצות ברשת יכולות מאוד לסייע לכם באיתור של פסיכולוג מומלץ שידע לספק לכם את המענה הטוב ביותר (כך גם תוכלו למצוא רופא שיתאים לכם). שימו לב כי ההמלצות ברשת כמו גם אלו שאתם שומעים דרך חברים ובני משפחה הן המלצות סובייקטיביות, ועל כן תיאום של פגישה ראשונה ובדיקת הכימיה ביניכם לבין המטפל היא חשובה ביותר, מאחר ולכל אחד יש את ההעדפות האישיות שלו ולעיתים גם מטפל שזוכה להמון המלצות יכול שלא להתאים לכם.

כימיה

כימיה היא חלק חשוב במרכיב הבחירה מאחר והכימיה ביניכם לבין המטפל שלכם היא זו שתקבע את רמת הפתיחות, אינטימיות וכן אמון שהם אלמנטים קריטיים לטובת יצירת תמהיל טיפול שיסייע לכם להרגיש בנוח ולפתוח את נבכי נפשכם. במסגרת פגישת ההיכרות עם הפסיכולוג בדקו עם עצמכם עד כמה אתם מרגישים בנוח וכן אל תהססו לשאול שאלות, כל זאת מתוך מטרה להכיר את המטפל שלכם ואת נקודות הדימון והשוני ביניכם, מתוך מטרה לקבל החלטה נבונה בנוגע למטפל שלכם.

רקע תרבותי

כמטופלים וכבני אדם, אנו נוטים לא פעם להתחבר יותר לאנשים ובמקרה שלנו מטפלים אשר מגיעים מאותו רקע תרבותי. מאחר ומדובר בטיפול שמתבצע בשיחה ובדו שייח רציף, רבים יעדיפו לבצע את הטיפול באמצעות פסיכולוג בעל השתייכות הדומה לו, כמו למשל מטפל דובר השפה הרוסית או מטפל חילוני/דתי, כל אחד והצרכים שלו. אם בחרתם לקחת מטפל מרקע שונה משלכם צריך לקחת זאת בחשבון מאחר והפערים התרבותיים לא פעם עלולים להשפיע על היכולת שלכם להרגיש בביטחון בטיפול, ועל כן מדובר באלמנט נוסף אותו צריך לקחת בחשבון.

זמינות

העדיפו לבחור במכון מוסמך המעסיק מטפלים אשר זמינים לקבל אתכם לטיפול. פסיכולוגים עם רשימת המתנה ארוכים עלולים למנוע מכם את היכולת ליצור קשר ראשוני ולהתחיל לטפל בעצמכם, ועל כן באמצעות מכון מוביל ניתן יהיה להבטיח כי הטיפול יתבצע באופן רציף וללא עיכובים מיותרים שעשויים להקשות על המשך התהליך והשגת התוצאות הרצויות.

לסיכום, היכולת שלכם לבחור את המטפל שלכם לטובת טיפול פסיכולוגי מהווה אתגר לא פשוט. אולם, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם תוכלו להפוך את תהליך הבחירה לפשוט וקל יותר, כל זאת באמצעות הקשבה לתחושות הפנימיות שלכם והבנה כי פסיכולוג שיתאים לכם הוא פסיכולוג שיספק מערך תמיכה נפשי המותאם בדיוק לסיבות לשמן פניתם לטיפול.

נגישות