ספרי הרב מרדכי אליהו: עכשיו אפשר להשיג גם אונליין!

בין אם אתם מגדירים עצמכם כדתיים אדוקים ושומרי מצוות, ובין אם אתם מגדירים עצמכם כחילונים גמורים – חשוב מאד להכיר את התרבות ועולם הרוח היהודי שהוא עולם עשיר מלא בידע וחכמה. כמו כן, בכל מקרה נראה כי ההבנה הבסיסית של רבים בעולם הזה מסתכמת בהיכרות עם דמויות מפתח מוכרות כמו הרמב"ם, רש"י ורבי עובדיה יוסף, כאשר רבים כלל לא מכירים דמויות מפתח חשובות אחרות שלהן השפעה רבה על עולם החכמה ובאופן כללי על החיים של כולנו. אחת הדמיות הללו היא בלי ספק הרב מרדכי אליהו, איש מעניין במיוחד שכתב לא מעט ספרים ולקח חלק משמעותי בבניית העולם הרוחני של ימינו. הספרים הרבים שכתב שהיו מבוקשים מאז ומתמיד, החלו להימכר ממש לאחרונה ברשת כך שכל אחד יכול להשיג אותם כעת במחירים נוחים, וזוהי הזדמנות מצוינת לספר בקצרה על פועלו ועל אותם הספרים.

הרב מרדכי אליהו

הרב מרדכי אליהו היה פוסק, איש דת ומקובל שנולד בשנת 1983 בעיר העתיקה בירושלים. הרב אליהו הוא בנו של מקובל שעלה מבגדד ובילדותו חי במצב תמידי של עוני ודלות. מתוך כך עבד למחייתו ולפרנסת משפחתו מגיל צעיר, וכבר אז התבלט בכישרונו, והיה לומד מדי ערב באופן עצמאי בישיבת פורת יוסף. בהמשך דרכו המקצועית השלים את לימודיו בבית המדרש לרבנים ועשה היסטוריה דאז כאשר התמנה לדיין הצעיר ביותר הארץ בבית הדין הרבני בבאר שבע. בהמשך כיהן גם כדיין בבית הדין הרבני בירושלים ולאחר מכן התמנה ברוב קולות לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי לישראל. עד כה ניתן היה להשיג את ספריו של הרב בחנויות נבחרות בלבד במחירים גבוהים ביותר. כיום, אתר אוצר ספרים שינה את התמונה בתכלית וניתן להשיג שם את ספרי הרב מרדכי אליהו במחירים נוחים ומשלוחים עד הבית. בואו נדבר על כמה מהספרים הללו.

ספרי הרב מרדכי אליהו: עכשיו אפשר להשיג גם אונליין!

כתביו של הרב

הנה כמה דוגמאות לספרים שכתב הרב מרדכי אליהו, שאתם חלקם תוכלו להשיג כאמור באתר אוצר ספרים:

דרכי הלכה

מעין מדריך מקיף לפי מנהג הספרדים המכיל מגוון הארות והערות על הספר קיצור שולחן ערוך של הרב שלמה גאנצפריד.

דרכי טהרה

אחד מהספרים החשובים ביותר שכתב הרב עוסק בהלכות נידה, טהרת המשפחה והלכות צניעות. בשל החשיבות הגדולה שלו אף יצאה מהדורה מקוצרת שלו עם עיקרי הדברים בשם "קיצור דרכי טהרה".

מאמר מרדכי – שבת

עוד ספר חשוב ביותר שכתב הרב ומביא פסקי הלכה והנהגות בענייני שבת. הספר מלווה בהארות וביעורים כך שכל אחד יכול לקרוא וללמוד ממנו באופן עצמאי והוא מתאים הן לנוהג הספרדי והן לנוהג האשכנזי.

מאמר מרדכי – צרור החיים

ספר חשוב שנכתב ונערך על ידי תלמידו של הרב. הספר מביא תשובות קצרות ומעניינות לשאלות נפוצות בנושא של מנהגי אבלות.

כמו כן, לצד הספרים הרבים שכתב הרב, יצאו עוד עשרות קבצי שאלות ותשובות וכן מאמרי הלכה

כמו:

  • שאלות ותשובות מאמר מרדכי העוסקות בארבעת חלקי שולחן ערוך.
  • דברי הספד וקינה על גדולה תורה ומקובלים שנערכו מתוך כתבי יד והקלטות של הרב
  • דרשות לרגל מועדי השנה כולל יום העצמאות ויום ירושלים.
  • דברי חכמה המשולבים עם סיפורים ומעשיות ועוד.

בשורה התחתונה מדובר באחת הדמויות המעניינות ביותר בעולם היהודי. הספרים והכתבים שהוציא תחתיו זה משהו שכדאי לכל אחד מאיתנו להכיר, ולמרבה הנוחות כיום ניתן להשיג את כל הספרים הללו במחירים הוגנים בהחלט ובמשלוח מהיר עד הבית.

נגישות