יצאת צדיק: כיצד לזהות בעל מקצוע אמין ואיכותי?

יצאת צדיק: כיצד לזהות בעל מקצוע אמין ואיכותי?

מה אנשים מחפשים אצל בעלי מקצוע? מעל הכל, שני דברים: אמינות ואיכות. ללא אמינות, מדוע שנפנה לאותו אדם או נמשיך להיעזר בשירותיו? ואם הוא אמין אך ברמה מקצועית נמוכה יחסית, לרוב יהיו מספיק מתחרים איכותיים לבחור מביניהם. הטיפים הבאים, יסייעו לאתר איש מקצוע, שהוא גם אמין וגם איכותי:

מפה לאוזן

ההמלצות הטובות ביותר, הן המלצות מאנשים שמכירים אישית. אלה המלצות, שאת רמת אמינותן אנו יכולים לקבוע במידה רבה יחסית. בנוסף, ממכרים ניתן לקבל מידע רב ואף לשאול אותם שאלות לגבי אנשי המקצוע השונים.

לקוחות קבועים

באתרו של בעל המקצוע, עשוי להיות מידע על לקוחותיו השונים. ניתן להעריך את גודל הלקוחות בהם מדובר ואיכותם – לעתים קרובות הם יוכלו להרשות לעצמם לעבוד קבוע עם בעלי המקצוע האיכותיים והיקרים יותר.

קבלות

בעל מקצוע שלא עובד עם קבלות, הוא בעל מקצוע שמרמה את מס הכנסה. האם יש סיבה להניח שהוא לא ירמה גם אותך?

להיכנס לעניינים

במקרים רבים, לא תוכלו לדעת אם מה שבעל המקצוע עשה, הוא הדבר הישר והאיכותי לעשות. אלא אם, טורחים ומתעמקים בפרטים הטכניים ומתחילים "להבין" יותר בתחום המדובר. זו בכל מקרה השקעה כדאית, כי היא מסייעת גם לתקן דברים בעצמכם.

בעל מקצוע אמין

המלצות באינטרנט

ברשת האינטרנט ניתן למצוא המלצות על בעלי מקצוע, במגוון אתרים וסוגי אתרים. לדוגמא – המלצות בדפי זהב, לצד פרטי המידע על העסק. ככלל, את ההמלצות באתרים השונים כדאי לקחת בערבון מוגבל. זאת, מאחר שחלקן עשוי להיות פרסומת סמויה ולא המלצה מלקוח אמיתי. אחרות, שליליות במיוחד, עשויות לנבוע ממקרה ספציפי שאיכזב את הלקוח, אבל פרטי המקרה יוזכרו בביקורת בצורה חלקית ביותר. מאחר שלא כל מקרה כזה הוא באמת דוגמא לאיכות נמוכה של בעל המקצוע, ביקורות שליליות הן באמינות נמוכה. מצד שני, כאשר הן רבות ועקביות, אפילו לגבי היבט ספציפי בעבודת אותו אדם, זה כבר משמעותי.

אתרי דירוג

נראה שבשנים האחרונות התפתח תחום האתרים לדירוג בעלי מקצוע. זאת, כנראה עקב הביקוש הרב לכך והעובדה שהם מספקים מידע אמין יותר, מרוב הביקורות באינטרנט. אתרים אלה מתמקדים ספציפית בהיבטים כאמינות ואיכות נותני השירותים ולכן הם בחירה טובה לאיתור מומחים, גם אם לא מושלמת. מי אתר הדירוג הטוב ביותר? בשביל לענות על שאלה זו, מישהו ייצטרך להקים אתר לדירוג אתרי דירוג J

חיפוש בעל המקצוע באינטרנט

חיפוש חופשי באינטרנט על שמו של בעל מקצוע מסויים, עשוי להביא למידע מועיל מאוד, שיסייע להחלטה לגביו. זאת, במיוחד לגבי מידע שלילי עקבי. במקרה קיצוני, אם מדובר בנוכל או בבעל מקצוע רשלני במיוחד, ייתכן שתגיעו למידע בנידון שכתבו נפגעים קודמים שלו. במקרים אחרים, עשויים למצוא מידע על תביעות נגדו.

לסיכום

יש כיום לא מעט דרכים להשגת מידע על בעלי מקצוע. שימוש חכם בהם, ישפר מאוד את הסיכוי למצוא במהירות את בעל המקצוע המתאים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות