להעביר את הזמן עם הילדים בחורף: מבלי לקרוע את הכיס!

להעביר את הזמן עם הילדים בחורף: מבלי לקרוע את הכיס!

העונה הקרה מביאה עמה לא מעט רגעים מאתגרים, במיוחד כי הגשם מטפטף והילדים מסתובבים בבית משועממים. חלק מהפתרונות עשויים להיות כרוכים בעלויות גבוהות, כמו חוגים, סדנאות חד פעמיות ובילויים במשחקיות מקורות. כיצד ניתן לצלוח את החורף מבלי לקרוע את הכיס? הנה כמה טיפים חשובים. לגזור ולשמור.

משחקיות יקרות? לא בהכרח!

תחילה נציין כי בהחלט ניתן למצוא משחקיות מקורות ומחוממות, גם מבלי לשלם מחריים גבוהים. היכן? ובכן בקניונים השונים תמצאו שלל משחקיות לילדים, הן עבור ילדים קטנים והן עבור בוגרים. שנדגים? בבילון באר שבע הוא המקום המושלם עבור נערים וילדים גדולים, ולו כי הוא מכיל שלל אטרקציות ומשחקים שילדים אוהבים. מלבד זאת, טוב דלעת שבלא מעט קניונים יש ג'ימבורי או פעלתון, שכן מדובר במתחם פעילות שמתאים לפעוטות.

אגב, ישנם קניונים שמפעילים מערכת פעילות שבועית עבור ילדים, כך שבתוך הקניון עצמו מתקיימות הצגות חינמיות ונערכות פעילויות יצירה שונות. לרוב, הפעילויות הללו מתקיימות בשעות אחר הצהריים.

ליצור יש מאין

פעילויות יצירה הן פעילות אטרקטיבית עבור הילדים, בייחוד כשהם מגלים אין ניתן ליצור אלמנט ייחודי מכמה חומרים פשוטים. כדאי לאסוף מרחבי הרשת כמה הדרכות ליצירות פשוטות, לרכוש את חומרי הגלם הנחוצים, ובשעת הצורך – לשלוף את החומרים ולפצוח במלאכת היצירה. אגב, כדי לחסוך בעלויות, ניתן להיעזר בחומרים ממוחזרים כמו גלילי נייר, קופסאות שימורים, מגנטים ישנים של נותני שירות, עיתונים ישנים ושלל חומרים שקיימים בבית.

טוב לדעת שפעילות יצירה תורמת ומשפרת את החשיבה היצירתית של הילדים ואף מאפשרת להם לייעל את היכולות המוטוריות שלהם באופן ניכר.

טיפ: כדאי לחפש יצירות שעוסקות בחורף, כמו יצירת מגנטים בצורת פטריות או עננים, פיסול אלמנטים חורפיים בפלסטלינה ועוד.

להעביר את הזמן עם הילדים בחורף

משחקי קופסה

משחקי הקופסה אינם שמורים רק ליום הכיפורים, למרות שרבים חושבים כך. בעבר, ילדים היו משחקים במשחקי הקופסה לעיתים קרובות, בין אם מדובר במונופול, טאקי, נחש מי, או כל משחק ייחודי אחר. הוציאו מהארון את משחקי הקופסה השונים, וערכו טורנירים נושאי פרסים בין הילדים – זו יכולה להיות פעילות מהנה במיוחד!

סדנת בישול ביתית

אם אתם מבקשים להפעיל את הילדים, ובו בזמן ליצור זמן איכות משותף, הרי שתוכלו להעביר להם סדנת בישול ביתית. חשבו מבעוד מועד אילו מאכלים ניתן להכין, והיערכו מראש עם המצרכים. במהלך הסדנה תוכלו ללמד את הילדים כיצד מכינים את המנה, לאפשר להם לחתוך, לקלף ולקחת חלק פעיל בהכנה (כמובן בהתאם לגילם).

טיפ למיטיבי לכת: ניתן לשלב בין סדנה הבישול לבין פעילויות היצירה, ולהכין קופסת מתכונים ייחודית, כשבכל פעם שתשלו יחדיו, הילדים יוכלו להכין כרטיסייה מעוצבת עם כל פרטי המתכון ולשמור בקופסה.

 

יש לא מעט אפשרויות להעביר את החורף עם הילדים, כשניתן לבחור את הפעילויות האידיאליות ביותר בעבורכם. לסיום, נאחל לכם חורף חם ועשיר בחוויות בלתי נשכחות!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות